Na drogach wojewódzkich błoto pośniegowe, miejscami ślisko

zdjęcie: Na drogach wojewódzkich błoto pośniegowe, miejscami ślisko / fot. PAP
fot. PAP
Na drogach wojewódzkich na Lubelszczyźnie dominuje nawierzchnia czarna z lokalnie występującym błotem pośniegowym, miejscami może być ślisko; drogi krajowe są czarne, mokre i miejscami suche - podały w niedzielę po południu służby drogowe.
REKLAMA

Jak przekazał PAP Dyżurny Punkt Informacji Drogowej lubelskiego oddziału GDDKiA, na drogach krajowych w regionie przeważa nawierzchnia czarna i mokra, miejscami sucha.

Niewielkie opady śniegu - dodał - odnotowano na południowym wschodzie (okolice przejść granicznych z Ukrainą w Hrebennem i Zosinie), gdzie pracują dwie pługosolarki.

Dyżurna Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie powiedziała PAP, że według raportu na godz. 15 nie było opadów śniegu w regionie, na drogach wojewódzkich pracowało pięć solarek i jedna piaskarka.

ZDW poinformował na swojej stronie internetowej, że zajeżdżony śnieg z nawierzchnią czarną w koleinach występuje na trasach w północnej (rejon Ryk, Łukowa, Kocka) i południowej części regionu (okolice Zamościa, Szczebrzeszyna, Józefowa).

Na większości dróg wojewódzkich w regionie dominuje nawierzchnia czarna z lokalnie występującym błotem pośniegowym lub śliskością.

Natomiast na północnym wschodzie, południowym zachodzie i w centrum (okolice Lublina) jezdnia jest czarna.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Bełżyce
16.9°C
wschód słońca: 05:24
zachód słońca: 17:49
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bełżycach