20 marzec 2023

Areszt dla podejrzanych o pobicie 18-latka w Białej Podlaskiej

zdjęcie: Areszt dla podejrzanych o pobicie 18-latka w Białej Podlaskiej / fot. PAP
fot. PAP
Trzech młodych mężczyzn w wieku od 17 do 23 lat trafiło do aresztu w związku z pobiciem 18-latka w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie). Policjanci ustalili tożsamość podejrzanych dzięki nagraniu, które zostało opublikowane w sieci. Widać na nim, jak bili i kopali leżącego na ziemi chłopaka.

O zatrzymaniu sprawców poinformowała w poniedziałek kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę pobicia chłopaka, z którego nagranie zamieściło w ubiegłym tygodniu na portalu „Słowo Podlasia”. Na filmie widać, jak dwaj sprawcy bili i kopali po całym ciele leżącego na ziemi nastolatka, po czym jeden z agresorów na niego skoczył.

„Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Jeszcze tego samego dnia dotarliśmy do pokrzywdzonego. Okazało się, że jest to 18-letni mieszkaniec miasta. Do zdarzenia doszło na początku tego roku na jednej z ulic Białej Podlaskiej. Ustaliliśmy również personalia napastników, a także osobę, która nagrała całe zajście” – przekazała komisarz.

Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego, który przebywał obecnie w ośrodku wychowawczym oraz 20-latka z gminy Biała Podlaska, który próbował się ukrywać przed mundurowymi po doniesieniach medialnych. Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej przedstawiła im zarzuty pobicia oraz usiłowania wymuszenia rozbójniczego.

Natomiast zatrzymany 23-latek, który nagrywał moment pobicia podejrzany został o utrudnianie postępowania karnego oraz zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. „Podczas zatrzymania mężczyzna szczuł psami funkcjonariuszy” – dodała komisarz.

Bialski sąd zastosował wobec wszystkich mężczyzn tymczasowe aresztowanie. 17 i 20-latkowi grozi do 10 lat więzienia, natomiast 23-latkowi do pięciu lat więzienia. (PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ akub/