21 marzec 2024

Podejrzany o podwójne zabójstwo - żony i teściowej w areszcie

zdjęcie: Podejrzany o podwójne zabójstwo - żony i teściowej w areszcie / pixabay/4712883
Sąd aresztował 47-letniego Mirosława B. z gminy Abramów (Lubelskie), który podejrzany jest o podwójne zabójstwo. Według ustaleń udusił żonę i kilka razy uderzył teściową w głowę tępym narzędziem, po czym sam zadzwonił na numer alarmowy. Grozi mu dożywocie.

Sierż. sztab. Jagoda Stanicka z lubartowskiej policji przekazała, że we wtorek rano 47-letni mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy z informacją, że zabił swoją żonę. W jednym z domów w gminie Abramów mundurowi znaleźli ciała dwóch kobiet w wieku 47 i 76 lat.

W sprawie został zatrzymany 47-letni Mirosław B., który usłyszał w prokuraturze zarzut zabójstwa żony poprzez uduszenie oraz zabójstwa teściowej, której miał zadać kilka ciosów w głowę tępym narzędziem. W czasie przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do zarzutów. Składał wyjaśnienia, których śledczy nie ujawniają.

Sąd Rejonowy w Lubartowie przychylił się w czwartek do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Za zarzucane mu czyny grozi nawet dożywocie. (PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ jann/